OPRACOWANIE INNOWACYJNEJ LINII KOSMETYKÓW Z ZASTOSOWANIEM BAKTERII PROBIOTYCZNYCH IZOLOWANYCH Z MLEKA LUDZKIEGO I BIOMASY ARTHROSPIRA PLATENSIS (SPIRULINY)

Spółka CDC Poland otrzymała dofinansowanie na projekt pod nazwą: „Opracowanie innowacyjnej linii kosmetyków z zastosowaniem bakterii probiotycznych izolowanych z mleka ludzkiego i biomasy Arthrospira”, który jest współfinansowany z Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka. Działanie 1.1 Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1. Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

Wartość projektu to 2 274 057,06 zł z czego 1 763 812,32 zł dofinansowane zostanie ze środków Unii Europejskiej. 

Celem Projektu jest opracowanie gotowych do wdrożenia innowacyjnych preparatów kosmetycznych z zastosowaniem bakterii probiotycznych izolowanych z mleka ludzkiego i biomasy Arthrospira platensis powstałych w oparciu o napary z siemienia lnianego wyprodukowane w opracowanej technologii łączącej powyższe cechy. Produkty zostaną zaproponowane na rynku formie w maseczki do twarzy w formie płatów, soli do kąpieli, roztworu micelarnego, maseczki do włosów w formie wodnego sprayu. Będzie je można z powodzeniem dedykować szerokiej grupie odbiorców. Opracowanie innowacyjnej linii ma skupić się na odżywczych i prozdrowotnych właściwościach kosmetyków, a nie funkcji typowo dedykowanej danej grupie wiekowej (np. kremy przeciwzmarszczkowe).


Drukuj