PROJEKTY

Image

Spółka CDC Poland otrzymała dofinansowanie na projekt pod nazwą: "OPRACOWANIE INNOWACYJNEJ LINII KOSMETYKÓW Z ZASTOSOWANIEM BAKTERII PROBIOTYCZNYCH IZOLOWANYCH Z MLEKA LUDZKIEGO I BIOMASY ARTHROSPIRA PLATENSIS (SPIRULINY)”, który jest współfinansowany z Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka. Działanie 1.1 Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1. Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

Wartość projektu to 2 274 057,06 zł z czego 1 763 812,32 zł dofinansowane zostanie ze środków Unii Europejskiej. 

Celem Projektu jest opracowanie gotowych do wdrożenia innowacyjnych preparatów kosmetycznych z zastosowaniem bakterii probiotycznych izolowanych z mleka ludzkiego i biomasy Arthrospira platensis powstałych w oparciu o napary z siemienia lnianego wyprodukowane w opracowanej technologii łączącej powyższe cechy. Produkty zostaną zaproponowane na rynku formie w maseczki do twarzy w formie płatów, soli do kąpieli, roztworu micelarnego, maseczki do włosów w formie wodnego sprayu. Będzie je można z powodzeniem dedykować szerokiej grupie odbiorców. Opracowanie innowacyjnej linii ma skupić się na odżywczych i prozdrowotnych właściwościach kosmetyków, a nie funkcji typowo dedykowanej danej grupie wiekowej (np. kremy przeciwzmarszczkowe).

Image
Image
Nasza Spółka CDC Poland realizuje projekt pod nazwą: „Opracowanie innowacyjnego produktu w formie zawiesiny zliofilizowanej błony owodniowej do zastosowania w leczeniu trudno gojących się ran i blizn pooperacyjnych w okulistyce” współfinansowany z Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 1.2 "Badania i rozwój w  sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości" osi I "Innowacje i nauka" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata  2014 - 2020.
Wartość projektu to 4 103 492,68 z czego 3 074 958,04 dofinansowane zostanie ze środków Unii Europejskiej.
Celem projektu jest stworzenie nowego produktu w postaci zawiesiny ze zliofilizowanej i sproszkowanej błony owodniowej, który będzie miał za zadanie przyspieszyć proces gojenia uszkodzeń gałki ocznej oraz poprawę komfortu leczenia pacjenta w okulistyce.

By realizować założenia projektu, dysponujemy odpowiednio przeszkoloną kadrą i nowoczesnym sprzętem. Wszystkie badania są przeprowadzane z zachowaniem najwyższych standardów, pod okiem ekspertów.”

"Naszym celem jest zdrowie najmłodszych. Bo to właśnie z myślą o nich chcemy stworzyć preparat, który uzbroi niemowlęta i dzieci w odporność oraz odpowiednie składniki odżywcze.”

Spółka CDC Poland realizuje kolejny projekt pod nazwą: „Opracowanie prototypu preparatu leczniczego z komórek macierzystych mleka ludzkiego oraz opracowanie technologii produkcji tego preparatu w skali przemysłowej”, który jest współfinansowany z Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 1.2 "Badania i rozwój w  sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości" osi I "Innowacje i nauka" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata  2014 - 2020.
Wartość projektu to 12 153 690,00 z czego 7 851 740,45 dofinansowane zostanie ze środków Unii Europejskiej.
Celem Projektu jest opracowanie prototypu preparatu leczniczego z komórek macierzystych mleka ludzkiego oraz opracowanie technologii produkcji tego preparatu w skali przemysłowej – innowacja produktowa oraz innowacja procesowa. Projekt charakteryzuje się innowacyjnością w skali globalnej, ponieważ obecnie nie istnieją produkty o podobnych właściwościach.

Doświadczenie i precyzja – to klucz do sukcesu. W przypadku badań laboratoryjnych nie może być inaczej. Realizację założeń naszego projektu gwarantują doświadczeni eksperci i nowoczesny sprzęt.”

Od chwili narodzin dziecko potrzebuje opieki, ale też ochrony. Ochrony przed światem zewnętrznym, który jest dla niego obcy. To właśnie mleko matki tę ochronę gwarantuje. My – chcemy ją wspierać i temu służą nasze badania.”

Nasz trzeci projekt, który realizujemy nosi nazwę: „Opracowanie innowacyjnych preparatów na bazie mleka ludzkiego”, który jest współfinansowany z Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 1.2 "Badania i rozwój w  sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości" osi I "Innowacje i nauka" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata  2014 - 2020.

Wartość projektu to 12 004 440,00 z czego 7 773 663,49 dofinansowane zostanie ze środków Unii Europejskiej. 

Celem Projektu jest opracowanie dwóch innowacyjnych produktów w postaci probiotyku na bazie mikrobiomu mleka matki oraz preparatu mlekopochodnego w postaci suchej. Projekt charakteryzuje się innowacyjnością w skali globalnej, ponieważ obecnie nie istnieją produkty o podobnych właściwościach.